Využijte možnost darovat poukaz na naše služby drahé polovičce. Číst více

Účinky lymfatické masáže

Marně bojujete s celulitidou, přebytečnými tuky, únavou nebo se zotavujete po operaci, ale nevíte, jaká procedura je pro vás vhodná? Lymfatická masáž (lymfodrenáž) je skvělým řešením, které vám zaručeně uleví od vašich problémů. Jedná se o bezbolestnou a vysoce efektivní metodu s řadou účinků, které vám zde rádi přiblížíme.

Jste po úrazu, trpíte otoky končetin, snažíte se zbavit celulitidy, nebo jen chcete udělat něco pro své zdraví? Lymfatická masáž je účinná terapeutická technika, která vám pomůže od bolesti a vašich problémů. Její účinky jsou široce využívány v medicíně, fyzioterapii, kosmetice a wellness oblastech. Přečtěte si níže, jaké jsou hlavní přínosy lymfatické masáže. 

Účinky a přínosy lymfatické masáže

Jemná masážní technika napomáhá ke správnému fungování lymfatického systému a zmírnění otoků. Pro co nejlépe viditelné účinky je třeba běžně podstoupit celkem 10–20 procedur, ideálně 1×–2× týdně. Záleží však na konkrétním jedinci a problému, se kterým se potýká, proto se počet procedur bude odvíjet od osobního doporučení. Po absolvování přístrojové lymfodrenáže nastupuje spousta pozitivních účinků:

 • drenážní
 • detoxikační
 • regenerační
 • redukční
 • anticelulitidní
 • imunitní

Otoky a poúrazové stavy

Lymfatická masáž se používá jako součást terapie pro různé zdravotní problémy, jako jsou například lymfatické otoky. Přispívá k jejich redukci tím, že pomáhá ke správnému odtoku lymfy z tkání. Je obzvláště účinná u otoků nohou.

Technika je také vhodná u pacientů při zotavení po operaci. Aktivace lymfatického systému odstraňuje zbytky anestezie a zmírňuje bolest. Dále pomáhá k regeneraci tělesných buněk a tkání.

Redukce celulitidy

Jeden z hlavních benefitů lymfodrenáže spočívá v odbourání celulitidy, kdy odvádí lymfu, toxiny a odpadní látky z těla ven. Postupným masírováním dochází k uvolnění pokožky, a tím ke správnému fungování lymfatického systému, který také napomáhá odbourávání tuků. Nejen zajímavosti, ale i další cenné informace a rady, jak se účinně zbavit celulitidy, naleznete v předchozím článku.

Jak se zbavit celulitidy

Nevíte, jak se efektivně zbavit celulitidy?

Celulitida, houževnatý protivník, kterého určitě znáte i pod spojením pomerančová kůže. Vizuální podobnost mezi slupkou pomeranče a hrbolky a dolíčky, kterými se celulitida projevuje, je naprosto očividná. Ačkoli se jedná spíše o kosmetický problém, dokáže potrápit a na sebevědomí rozhodně nepřidá. A pokud máte pocit, že se týká pouze žen oblejších tvarů, vyvedeme vás z omylu. Problém s ní mohou mít i ženy štíhlé a zřídka se objevuje i u mužů. Ptáte se, co na ni pomáhá? Zda existuje vůbec ějaký způsob, jak se celulitidy zbavit? Odpovědí vás potěšíme. Samozřejmě že ano. Možností je hned několik. Některé vám zde představíme.

Přečíst si článek

Podpora při hubnutí

Chcete se zbavit nadměrných tuků v těle? Lymfodrenáž usnadňuje a urychluje proces hubnutí. Zbaví vás přebytečných škodlivin, které tíží váš organismus a odstraňuje z těla nadměrné množství vody, které má pozitivní vliv na úbytek váhy. Lymfodrenáž se proto využívá po ultrazvukové liposukci, při které dojde k narušení tukových buněk, jejichž zbytky se odvádí lymfatickým systémem z těla ven. 

Ultrazvuková liposukce

Ultrazvuková liposukce nebo také kavitace

Toužíte po štíhlejší postavě nebo marně bojujete s celulitidou? Ultrazvuková liposukce vám pomůže dosáhnout vysněné postavy bez bolesti. Nízkofrekvenční ultrazvuk odbourává vaše tukové buňky teplem a výsledný efekt je trvalý a viditelný hned po prvním ošetření.

Více informací

Zlepšení imunitního systému a detoxikace

Lymfatická masáž zlepšuje a podporuje imunitní systém. Přispívá ke zvýšené produkci bílých krvinek, ke snížení zánětu v těle a eliminuje bakterie a viry v těle, čímž pomáhá osobám s oslabenou imunitou nebo osobám trpící častými infekcemi. 

Stimulace lymfatického systému účinně detoxikuje, neboť se odstraňují toxiny a odpadní látky z našeho těla. Vyvíjený tlak na lymfu podporuje krevní oběh, který vede k odtoku tělesné tekutiny. To může být užitečné pro osoby s poruchou metabolismu nebo s intoxikací organismu.

Péče o pleť

V kosmetickém a dermatologickém průmyslu je lymfodrenáž skvělým řešením, jak pomoci vaší pleti a celkově zlepšit stav kůže. Při masáži dochází ke stimulaci krevního oběhu, a tím dochází k zásobování pokožky kyslíkem a potřebnými živinami. Přispívá tak ke změkčení a rychlejšímu hojení kožních jizev, zmírnění akné, ekzémů, redukci vrásek, hojení ran a celkové hydrataci pokožky.

Mezi další účinné procedury k ošetření pleti, které v našem salonu provádíme, patří kyslíková kúra, během které pod tlakem vstřikujeme kyslík v kombinaci se speciálními aktivními koncentráty hluboko do pokožky obličeje a dekoltu, chemický peeling nebo radiofrekvence.

Odbourání stresu a relaxace

Při lymfatické masáži dochází k uvolnění napětí, které vede k odbourání stresu a podpory procesu relaxace. Stlačováním lymfatických uzlin se stimuluje uvolňování endorfinů, což jsou přirozená analgetika a účinně snižují bolest v problémových oblastech našeho těla. Snížení úrovně stresu dále přispívá k celkovému zlepšení fyzického i duševního zdraví. 

Boj proti únavě a zlepšení kvality spánku

Trpíte-li tělesnou únavou a vyčerpaností, speciální techniky využívané při masáži vám pomohou se cítit zdravě, uvolněně a plní energie. Lymfodrenáž je také velice účinná pro osoby trpící migrénami, nespavostí či jinými poruchami spánku. Uvolněním lymfatického systému dosáhneme ke správnému fungování nervového systému, který pomáhá zlepšit kvalitu spánku a dostat naše tělo do stavu hluboké relaxace.

Prevence křečových žil

Lymfatická masáž pozitivně slouží jako prevence křečových žil. Díky ní dochází ke zlepšení proudění krve, a tím umožňuje její rychlejší okysličení. Celkově přispívá k lepší funkci krevního oběhu a oživení celého cévního systému.

Další účinky lymfodrenáže

 • zlepšení vlasové pokožky
 • podpora fyzické kondice
 • odstranění problému těžkých a unavených končetin
 • zlepšení metabolismu
 • zpevnění kůže

Pro více zajímavostí si neváhejte přečíst o přístrojové a manuální lymfatické masáži, jaké jsou jejich účinky, pro koho jsou vhodné, jaké oblasti těla lze masírovat a mnoho dalšího.

Přístrojová lymfatická masáž vs. manuální lymfatická masáž

Přístrojová vs. manuální lymfatická masáž

Lymfodrenáž neboli lymfatická masáž je velice účinná procedura, která napomáhá vrátit do správné kondice váš lymfatický systém, zvýšit jeho výkonnost a působí jako prevence proti otokům. Dále přispívá k posílení imunity, formování postavy a celkové regeneraci a relaxaci. 

Pokud se u vás projeví příznaky ucpaného lymfatického systému, jedna z účinných metod je lymfodrenáž nebo pak také metoda lymfotaping, které provádíme u nás v Queen studiu. Zároveň vám v našem studiu poradíme, jak na komplexní očistu lymfatického systému. Více informací o lymfatických masáží však naleznete níže.

Přečíst si článek

Nežádoucí účinky lymfatické masáže

Lymfodrenáž není vhodná pro všechny a může mít určité kontraindikace. Mohou se vyskytnout nežádoucí účinky, jejichž nejčastější příčinou je nesprávné provedení masáže. Je nezbytné, aby tuto proceduru prováděl odborník se zkušenostmi a praxí, neboť by mohlo dojít k poškození lymfatického systému a okolních tkání. Mezi nežádoucí účinky patří nadměrná bolest hlavy, pocit tlaku, únava, závrať apod. Pokud se u vás naskytnou jakékoliv další potíže, obraťte se na svého lékaře.

Queen studio v Hradci Králové pro nejlepší lymfatickou masáž

Máte zájem o lymfatickou masáž či jinou proceduru v našem Queen studiu? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím emailové adresy info@queen-studio.cz nebo volejte na číslo +420 607 127 127. U nás se vám dostane nejlepší péče od certifikovaných odborníků a v případě jakýchkoliv dotazů vám mile rádi pomůžeme. Přečtěte si i více informací o našem kosmetickém studiu či reference od našich zákazníků.

Eliška Procházková
Autor článku Eliška Procházková

Vystudovala jsem všeobecné gymnázium a nyní studuji na vysoké škole v Brně. Můj obor se zabývá ekonomií a managmentem. Mám ráda sport, hudbu, film a svůj volný čas ráda trávím s přáteli.

Nejnovější články

Využití kyslíku: Oxygenoterapie a kyslíková kúra
19. 2. 2024 Blahodárný kyslík

Oxygenoterapie pro zdravější organismus a kyslíková kúra k ošetření pleti

Znáte blahodárné účinky kyslíku na pleť i celkové zdraví? Pomáhá proti vráskám, únavě, nespavosti, akné, dýchacích potížích i srdečních onemocněních. Využívá se v lékařství, kosmetických salonech i wellness centrech. Dostupný je formou inhalace i ošetření pokožky. S oběma způsoby vás na následujících řádcích seznámíme.
Číst více
Jak se zbavit chloupků jednou provždy
27. 12. 2023 Odstraňování chloupků

Jak se zbavit chloupků natrvalo

Už vás nebaví neustálé holení a chcete se chloupků zbavit navždy? Máte šanci. Dokonce ne jen jednu. Je na čase se rozloučit s žiletkou, epilátory a vosky.
Číst více
Zobrazit další články