Využijte možnost darovat poukaz na naše služby drahé polovičce. Číst více

Jak se zbavit celulitidy

Celulitida, houževnatý protivník, kterého určitě znáte i pod spojením pomerančová kůže. Vizuální podobnost mezi slupkou pomeranče a hrbolky a dolíčky, kterými se celulitida projevuje, je naprosto očividná. Ačkoli se jedná spíše o kosmetický problém, dokáže potrápit a na sebevědomí rozhodně nepřidá. A pokud máte pocit, že se týká pouze žen oblejších tvarů, vyvedeme vás z omylu. Problém s ní mohou mít i ženy štíhlé a zřídka se objevuje i u mužů. Ptáte se, co na ni pomáhá? Zda existuje vůbec ějaký způsob, jak se celulitidy zbavit? Odpovědí vás potěšíme. Samozřejmě že ano. Možností je hned několik. Některé vám zde představíme.

Co je to celulitida a jak vzniká

Celulitida, odborně také lipohypertrofie nebo jen celulita. Těmito pojmy se označují změny podkožního tukového vaziva. Objem tukových buněk se zvětšuje a ty se dostávají více na povrch. Zároveň se v těchto místech snižuje průtok krve a lymfy a hromadí se zde voda. Takto vznikají ony nechvalně známé hrbolky a dolíčky na kůži. S věkem se navíc celulitida může stávat viditelnější. To je způsobeno postupným tenčením kůže.

Celulitida u žen

Uvádí se, že se s celulitidou potýká zhruba 80–98 % žen, které si již prošly obdobím puberty. Vůbec přitom nezáleží na jejich tělesné konstituci. Mohou ji mít ženy s nadváhou, ale i štíhlé ženy, které pravidelně sportují. Na vině je hormonální nerovnováha, ale také dědičnost a kombinace obojího. Dalšími faktory jsou například sedavé zaměstnání, ale i dlouhé stání. Nedostačující pitný režim, hromadění toxinů a obecně nezdravý životní styl.

Protože na vznik celulitidy mají velký vliv především ženské pohlavní hormony, může ji způsobit hormonální antikoncepce, ale i přirozené hormonální změny. K nim patří například gravidita. V tomto období se navíc zhoršuje krevní oběh a přibývá tuková tkáň. Proto je celulitida v těhotenství poměrně běžná.

Celulitida u mužů

Celulitida u mužů se objevuje zřídka. Mohou se s ní setkat ti, kteří mají nedostatek testosteronu anebo ti, kteří prochází léčbou rakoviny prostaty pomocí estrogenu. Ženského hormonu, který nepříznivě ovlivňuje pružnost a pevnost vaziva a také podporuje tukové ukládání a zadržuje vodu v těle.

Kde se celulitida může objevit

Obecně platí, že se celulitida může objevit všude tam, kde se v největší míře ukládá tuk. Tato místa se nacházejí převážně v dolní části těla, ale není to pravidlem. Nejčastější výskyt celulitidy je na těchto partiích:

– břicho

– hýždě

– stehna

– lýtka

– paže

Jak na celulitidu rychle a efektivně

Možností, jak odstranit celulitidu, je několik. Od domácích peelingů a masáží, přes pravidelné cvičení a pohyb až po různé přístroje proti celulitidě. Ty se samozřejmě dají sehnat, ale jejich pořízení bývá finančně nákladné. Profesionální přístroje, jejichž účinky jsou mnohem efektivnější, bývají běžnou součástí mnoha salonů krásy. Navíc se o vás postará proškolený personál a ošetření tak bude provedeno správně a naprosto bezpečně.

Lymfodrenáž na celulitidu

Lymfodrenáž neboli lymfatická masáž podporuje odplavování toxických zplodin a odpadních látek z těla rozprouděním lymfy. Jak z názvu vypovídá, jedná se o speciální masáž, která může být provedena manuálně bez přístrojů, anebo naopak za pomoci speciálních přístrojů. Takovýchto přístrojů existuje na trhu celá řada. Ať už těch pro domácí užití či takových, které používají specializované salony. Nicméně opět platí, že profesionální přístroje v rukou zkušeného personálu odvedou kvalitnější a bezpečnější práci.

Queen Studio používá Hi-tech přístroj ED-ONE. S jeho použitím je lymfodrenáž bezpečná, bezbolestná a účinná. Díky mnohým ergonomickým nástavcům hloubkově masíruje a uvolňuje pokožku celého těla. Tím obnoví správnou funkci lymfatického systému, který napomáhá odbourávání tuků.

Kromě odstranění celulitidy pomáhá lymfodrenáž detoxikovat organismus, zlepšit prokrvení, zpevnit tělo a zabraňuje tvorbě křečových žil.

Lymfodrenáž

Lymfodrenáž neboli lymfatická masáž

Toužíte po redukci celulitidy, úbytku váhy či celkové detoxikaci organismu? Vyzkoušejte efektivní vitalizující lymfodrenáž s Hi-tech přístrojem ED-ONE, který umožňuje bezpečné, bezbolestné a účinné ošetření celulitidy.

Více informací

Ultrazvuková liposukce neboli kavitace na odstranění celulitidy

Ultrazvuková liposukce nebo také kavitace je neinvazivní a bezbolestná metoda, která nízkofrekvenčním ultrazvukem odbourá tukové buňky a tím podpoří úbytek celulitidy. Výsledný efekt je trvalý a lze ho pozorovat již po prvním ošetření.

Ultrazvuková liposukce

Ultrazvuková liposukce nebo také kavitace

Toužíte po štíhlejší postavě nebo marně bojujete s celulitidou? Ultrazvuková liposukce vám pomůže dosáhnout vysněné postavy bez bolesti. Nízkofrekvenční ultrazvuk odbourává vaše tukové buňky teplem a výsledný efekt je trvalý a viditelný hned po prvním ošetření.

Více informací

Radiofrekvence na redukci celulitidy

Radiofrekvence funguje na principu elektromagnetických vln, které působí na tkáně těla. Jedná se o bezbolestnou a efektivní metodu, která je vhodná pro všechny typy pleti bez ohledu na věk. Používá se nejen při boji s celulitidou, ale také k odstranění vrásek nebo vyhlazení povolené kůže paží, zad, břicha a nohou. Podporuje tvorbu kolagenu, a tím zlepšuje elasticitu pokožky. Výsledky jsou viditelné již pár hodin po prvním ošetření.

Radiofrekvence

Radiofrekvence obličeje i těla

Zbavte se vrásek, celulitidy nebo povislé kůže díky radiofrekvenci. V našem salonu používáme bezpečný a profesionální přístroj na radiofrekveci, který je vhodný pro každý typ pleti.

Více informací

Jak podpořit odstranění celulitidy vlastními silami

Celulitidy se doma pravděpodobně zcela nezbavíte, ale její projevy lze zmírnit. Navíc jsou následující rady skvělým doplňkem k již zmíněným profesionálním procedurám v salonech.

Zdravý životní styl

Ze všeho nejdůležitější je samozřejmě zdravý životní styl. To je základ všeho. Nejen že vám pomůže zbavit se celulitidy nebo ji alespoň zmírnit, pomůže vám i její absenci udržet.

Důležitý je především dostatek pohybu, který napomáhá ke správné cirkulaci krve a lymfy. Není potřeba abyste se ničili každý den v posilovně. Stačí, když do své rutiny zařadíte pravidelné procházky na čerstvém vzduchu. Skvělá je také jízda na kole. V případě horšího počasí ho můžete vyměnit za rotoped anebo si jít zaplavat. A pokud půjdete plavat do rybníka v zimním období, zabijete dvě mouchy jednou ranou. Otužování má totiž na celulitidu také velmi dobrý vliv.

Další neméně důležitou součástí je zdravá strava. Omezit byste měli nadměrnou konzumaci cukrů a soli, živočišných tuků a hlavně pití kávy a alkoholu. Naopak byste do svého jídelníčku měli zařadit více čerstvého ovoce a zeleniny.

V neposlední řadě skoncujte s kouřením. I to je jeden z faktorů, který napomáhá tvorbě celulitidy.

Cviky proti celulitidě

Je potřeba do své rutiny zařadit takové cviky, které přímo cílí na problematické partie. Mezi ně patří například dřepy, výpady, zanožování nebo výstupy a zvedání pánve.

Domácí kávový peeling na celulitidu

Mezi časté babské rady patří kávový peeling. Tím nic nezkazíte, naopak si můžete vychutnat chvilku příjemné masáže, po níž zůstane vaše pokožka krásně provoněná a jemná. Navíc se jedná o poměrně levnou záležitost, kterou zvládnete v pohodlí domova. Příprava peelingu a následná aplikace vám zabere pár minut. Budete potřebovat:

– 1 lžíci mleté kávy, případně kávového lógru (ideálně z čerstvě mletých kávových zrn)

– 1 lžíci třtinového cukru

– 3 lžíce kokosového oleje

– pár kapek přírodního oleje (můžete si vybrat váš oblíbený – jojobový, ricinový, mandlový, opunciový apod.)

Postup přípravy je velmi snadný. Kokosový olej rozpusťte ve vodní lázni. Přidejte třtinový cukr, mletou kávu/lógr a pár kapek přírodního oleje. Vše důkladně promíchejte a váš peeling je připravený. Nanášejte ho na vlhkou pokožku, ideálně jednou do týdne. Množství ingrediencí je zcela na vás. Důležité je, dodržet uvedené poměry. Pokud se na výrobu peelingu necítíte, lze ho samozřejmě koupit i v běžných drogeriích.

Skořicový zábal na celulitidu

Schopností skořice je snížení krevního tlaku, zmírnění krvácení, ale má i antibakteriální a dezinfekční účinky a zahřívací efekt. Právě toho se využívá při zábalech, které napomáhají správnému prokrvení, ovlivnění buněčného mechanismu, a tím redukují tukové buňky. K tomu se aktivuje lymfatický systém, který odvádí z těla škodlivé látky. A proto se tyto zábaly doporučují pro redukci celulitidy.

Různé skořicové krémy a gely seženete v drogeriích anebo běžných lékárnách. Svůj skořicový zábal si ale můžete kompletně připravit i doma. Budete na to potřebovat:

– 5 lžic mleté skořice

– 250 g hustého bílého jogurtu

– 1 lžičku olivového oleje

Všechny suroviny důkladně promíchejte a krouživými pohyby vmasírujte na problematické partie. K zabalení použijte potravinářskou fólii a nechte působit alespoň po dobu 30 minut ideálně 2× do týdne.

Krém na celulitidu

Krémů a gelů na celulitidu, ať už těch účinných či méně účinných, je na trhu celá řada. Obecně je velmi žádoucí o svou pokožku pečovat, pravidelně ji hydratovat a pokud při aplikaci krému provedete i lehkou masáž, určitě si neuškodíte. Naopak, podpoříte tím lymfatický systém. Jen je důležité si dát pozor, jaký přípravek pořizujete, abyste zbytečně neutratili horentní sumy za pouhý marketingový trik.

Pokud při výběru váháte, není od věci, poradit se s odborníkem. Některé salony kromě výše zmíněných procedur nabízejí i komplexní poradenství.

Masáže proti celulitidě a kartáč na celulitidu

Anticelulitidní masáže je důležité provádět s použitím krému nebo gelu. Nejlepší je použít takové krémy, které jsou k odstranění celulitidy určené. Opět ale opakujeme, pozor na to, co kupujete. Pomoct si také můžete masážním válečkem nebo masážním kartáčem na celulitidu. Obojí seženete v některých drogeriích nebo na různých e-shopech. Jejich cena se pohybuje zhruba kolem 200 korun.

Masáž můžete provádět i ve sprše. Stačí na problematické partie pouštět střídavě proud teplé a studené vody a žínkou tyto partie lehce promasírovat. Následně pokožku hydratujte. Zvolit můžete anticelulitidní krém anebo hydratační tělové mléko.

Obecně lze říct, že jakákoliv masáž podporuje správnou funkci lymfatického systému, a tím pomáhá celulitidu redukovat. Takže ať už se rozhodnete podpořit zmírnění projevů celulitidy jakýmkoli masážním způsobem, uděláte dobře.

Pokud ovšem chcete mít jistotu, že výsledný efekt bude co nejlepší, určitě zajděte k proškoleným odborníkům. Lymfatická masáž tak bude provedena zcela správně, bezpečně a vy si u ní příjemně odpočinete.

Závěrem

Ať už vsadíte na kterýkoli z výše zmíněných kosmetických způsobů redukce celulitidy, je více než vhodné kombinovat ho s pravidelným pohybem, vyváženou stravou a dostatečným příjmem tekutin. Odstranění celulitidy je běh na dlouhou trať. Bohužel neexistuje žádný univerzální návod, který bude fungovat vždy a každému. Když ale vytrváte, výsledky se dostaví.

Nevíte si rady, která cesta je pro vás tou správnou? Navštivte Queen Studio v Hradci Králové. Probereme vaše potíže. Poradíme vám, jaké procedury pro vás budou ty nejvhodnější. Prokonzultujeme i vaše stravovací návyky, pitný režim, pohyb a celkovou životosprávu. Společně pro vás najdeme to nejlepší řešení.

Máte-li zájem dozvědět se více, pro nezávaznou konzultaci volejte na číslo +420 607 127 127, pište na e-mail info@queen-studio.cz anebo nás můžete kontaktovat přes webový formulář.

Zuzana Spudichová
Autor článku Zuzana Spudichová

Po střední ekonomické škole mě má láska ke knihám a českému jazyku zavála trochu jiným směrem. A tak jsem na vysoké škole vystudovala Jazykovou a literární kulturu. Při studiích jsem využila příležitosti a na krátký čas jsem se přesunula do Norska, které probudilo mou vášeň k cestování. Mými dalšími koníčky jsou čtení, sledování filmů a ve volných chvílích se věnuji i korekturám textů.

Nejnovější články

Využití kyslíku: Oxygenoterapie a kyslíková kúra
19. 2. 2024 Blahodárný kyslík

Oxygenoterapie pro zdravější organismus a kyslíková kúra k ošetření pleti

Znáte blahodárné účinky kyslíku na pleť i celkové zdraví? Pomáhá proti vráskám, únavě, nespavosti, akné, dýchacích potížích i srdečních onemocněních. Využívá se v lékařství, kosmetických salonech i wellness centrech. Dostupný je formou inhalace i ošetření pokožky. S oběma způsoby vás na následujících řádcích seznámíme.
Číst více
Jak se zbavit chloupků jednou provždy
27. 12. 2023 Odstraňování chloupků

Jak se zbavit chloupků natrvalo

Už vás nebaví neustálé holení a chcete se chloupků zbavit navždy? Máte šanci. Dokonce ne jen jednu. Je na čase se rozloučit s žiletkou, epilátory a vosky.
Číst více
Zobrazit další články