Využijte možnost darovat poukaz na naše služby drahé polovičce. Číst více

Využití kyslíku

Vrásky, únava, nespavost, akné, dýchací potíže, ale třeba i srdeční onemocnění. Při všech těchto obtížích se s úspěchem využívá blahodárná síla kyslíku. Jeho účinky jsou nepopiratelné, chválí si ho jak v lékařství, tak v kosmetice. Existují dva způsoby, jakými lze kyslík využít. Buď jej dýcháme nebo se s ním ošetřuje naše pokožka.

Oxygenoterapie

Když kyslík dýcháme, mluvíme o oxygenoterapii. Jde o inhalaci kyslíku, která je prováděna buď pomocí masky nebo nosní cévky. Pacient čtyřicetiprocentní směs kyslíku a vzduchu dýchá minimálně dvacet minut. Inhalaci je nutné několik dní opakovat, ideálně pětkrát. Tato metoda se využívá jak v lékařství k léčebným a regeneračním procedurám, tak i v nejrůznějších wellnes centrech.

A komu prospívá?
Takřka všem. Doporučuje se především po náročné psychické i fyzické práci, zvyšuje totiž činnost těla i mozku. Posilujeme jí obranyschopnost organismu proti infekcím či cévním onemocněním. Výborně pomáhá při potížích s dýchacím systémem, cukrovkou nebo vysokým krevním tlakem. Ocení ji lidé trpící migrénami či nespavostí a také ženy v klimakteriu. A v neposlední řadě má mimořádně příznivý vliv na lidskou psychiku.

Pomáhá léčit deprese a dokáže nás obrnit proti stresu. Oxygenoterapie je tedy vhodná takřka pro každého. Výjimku představují lidé s epilepsií, zvýšenou činností štítné žlázy anebo pacienti po transplantaci orgánů. V takových případech se inhalace kyslíku nedoporučuje.

Kyslíková kúra

V kosmetice se pak kyslík užívá především k ošetření pleti. Při kyslíkové kúře tedy zákazník kyslík nedýchá, ale vstřebává ho jeho pokožka.

Jak taková procedura probíhá?
Vysoce koncentrovaný kyslík v kombinaci s dalšími výživnými složkami se aplikuje na pokožku pomocí vzduchové „pistole.“ Efekt je viditelný už po 48 hodinách po ošetření. Výsledkem je obnovená a vyhlazená pleť a vůbec celkově rozzářená pokožka.

Taková kyslíková kúra dokáže redukovat i jemné vrásky a pleť je po ní pružnější. Kyslíková kúra se hodí pro všechny typy pleti i věkové skupiny. Neuškodí ani lidem s velmi citlivou pokožkou a těm, kteří mají problematickou pleť zase pomůže od ucpaných póru a zmírní tvorbu mazu.

Nejnovější články

Lymfatické masáže
28. 7. 2022 Lymfatický systém

Lymfatické masáže

Účinný nástroj proti celulitidě, detoxikace organismu, zlepšení fyzické kondice i činnosti imunitního systému a v neposlední řadě pomoc při únavě či otocích nohou. Takových výsledků dosahují lymfatické masáže.
Číst více
Jak vyzrát nad tuky
28. 7. 2022 Odstranění tuku

Jak vyzrát nad tuky

Jak se zbavit přebytečných tuků a jak zatočit s celulitidou? Možností dnes existuje celá řada. Jen samotná liposukce se dá provést hned několika způsoby. Záleží, co vám bude nejlépe vyhovovat.
Číst více
Zobrazit další články