Využijte možnost darovat poukaz na naše služby drahé polovičce. Číst více

Oxygenoterapie pro zdravější organismus a kyslíková kúra k ošetření pleti

Znáte blahodárné účinky kyslíku na pleť i celkové zdraví? Pomáhá proti vráskám, únavě, nespavosti, akné, dýchacích potížích i srdečních onemocněních. Využívá se v lékařství, kosmetických salonech i wellness centrech. Dostupný je formou inhalace i ošetření pokožky. S oběma způsoby vás na následujících řádcích seznámíme.

Co je oxygenoterapie

Oxygenoterapie čili kyslíková terapie je metoda využívaná v lékařství, ale i ve wellness centrech. Provádí se inhalací 40% směsi kyslíku a vzduchu po dobu minimálně 20 minut pomocí obličejové masky či nosní cévky.

Terapie kyslíkem je využívána také podpůrně při léčbě plicních i mimoplicních chorob. Pomáhá zlepšovat kvalitu života pacientů a působí nejen na nemocný orgán, ale také na celý organismus. Je doporučována také před plánovanými operacemi nebo jako pooperační doléčení.

Upozornění: Oxygenoterapie není vhodná pro epileptiky a osoby se zvýšenou činností štítné žlázy. Nedoporučuje se ani oxygenoterapie v těhotenství nebo osobám, které podstoupily transplantaci orgánů.

Oxygenoterapie je léčebná metoda, při níž se kyslík inhaluje pro zlepšení dýchání a celkového zdraví

Metody oxygenoterapie

Oxygenoterapie se provádí dvěma metodami. První metodou je atmosférická oxygenoterapie, při které se inhaluje kyslík za běžného tlaku. Tento způsob oxygenoterapie vám rádi nabídneme v našem Queen studiu v Hradci Králové.

Druhou metodou je hyperbarická oxygenoterapie, která probíhá v podmínkách s vyšším tlakem, než je ten atmosférický. Při hyperbarické kyslíkové terapii je kyslík inhalován v uzavřených hyperbarických neboli tlakových či přetlakových komorách. Hyperbarická kyslíková terapie se často využívá k zastavení progresu roztroušené sklerózy, jako protizánětlivý prostředek při Crohnově nemoci a pomáhá léčit také poruchy sluchu, například tinnitus.

Oxygenoterapie

Oxygenoterapie –⁠ kyslíková terapie

Cítíte se unavení, vystresovaní nebo vás trápí migrény? Zkuste kyslíkovou terapii. Napomáhá prevenci některých onemocnění, zvyšuje fyzickou kapacitu, příznivě působí na psychiku a celkově zlepšuje stav pleti.

Více informací

Jaké jsou účinky kyslíkové terapie

Oxygenoterapie jakožto léčba kyslíkem má mnoho blahodárných účinků. Mezi ty hlavní patří tyto:

  • okysličuje krev a tím dodává tělu dostatek energie
  • prevence cévních a nádorových onemocnění
  • posiluje obranyschopnost těla proti infekcím
  • prevence migrény, bolestí hlavy a stresu
  • příznivý vliv na organismus při vysokém tlaku
  • pomáhá při řadě onemocnění – cukrovka, bércové vředy, srdeční arytmie
  • příznivý vliv na organismus po prodělaném infarktu
  • urychluje hojení
  • zvyšuje fyzickou kapacitu
  • blahodárné účinky na pleť – oddaluje projevy stárnutí

Kdy je vhodné absolvovat kyslíkovou terapii

Jelikož oxygenoterapie nepřináší žádné nežádoucí účinky, kromě výše zmíněných rizikových skupin (epileptici, nemoc štítné žlázy, transplantace), je vhodná prakticky pro každého, kdo potřebuje „nakopnout“ unavený organismus.

Zvláště je pak doporučována kuřákům a osobám s oslabenou obranyschopností. Kyslíková terapie se doporučuje také u nádorových onemocněních jater a dalších orgánů. Pomáhá potlačit migrény, bolesti hlavy a uvolnit stres a napětí z přepracovanosti. Vhodná je také k regeneraci po náročném tréninku, při zvýšené únavě a poruchách spánku. Pomáhá při psychických problémech a depresích, srdečních onemocněních, při dušnosti nebo onemocnění plic a průdušek. Využít ji mohou také ženy v klimakteriu nebo osoby trpící bolestmi nohou.

Jaká by měla být frekvence jednotlivých kyslíkových terapií

Abyste dosáhli dokonalých výsledků, je nezbytné dodržovat doporučenou frekvenci kyslíkových terapií. Ideální je opakování procedury alespoň 5×–10× v řadě za sebou, vždy alespoň 30 až 45 minut.

Rozestupy mezi jednotlivými sezeními jsou však zcela individuální. Závisí na důvodech ošetření a obtížích pacientů. Někomu může vyhovovat ošetření jednou týdně, ale například lidem s dlouhodobými bolestmi hlavy či starším lidem a kuřákům se doporučuje opakovat sezení každý den. Pokud oxygenoterapii zvažujete, neváhejte nás kontaktovat. Společně se domluvíme, jaká intenzita ošetření bude pro vás ta pravá.

Kyslíková kúra pro ošetření pleti

Kyslíková kúra pro ošetření pleti je kosmetická procedura, při které se kyslík neinhaluje, ale je s ním ošetřována pokožka, která ho vstřebává. Jedná se o zcela neinvazivní a bezbolestnou metodu, která je dokonce velmi příjemná a relaxační. Je vhodná pro muže i ženy všech věkových kategorií a všech typů pleti. Ošetření mohou podstoupit i osoby s velmi citlivou či jinak problematickou pletí.

Pro kyslíkovou kúru používáme certifikovaný přístroj OXYS od italské značky NOVAESTETYC, se kterým lze ošetřovat nejen pleť obličeje, ale také další partie těla. Pomáhá stimulovat produkci kolagenu a elastinu, díky čemuž dochází k redukci vrásek.

Kyslíkového ošetření pleti

Trápí vás nedostatky vaší pleti? Luxusní ošetření pleti kyslíkem je metoda pro hloubkovou regeneraci, omlazení a čištění pleti. Kyslíková kúra podporuje léčbu akné, redukuje pigmenty, stařecké skvrny a vrásky. Ošetření je vhodné pro všechny typy pleti. Dopřejte své pleti tu nejlepší péči s přístrojem OXYS.

Více informací

Jak ošetření pokožky kyslíkovou kúrou probíhá

Vysoce koncentrovaný kyslík v kombinaci s dalšími výživnými složkami se aplikuje na pokožku pomocí vzduchové „pistole“. Pokožka ho vstřebává a díky tomu dochází k obnově buněk. Efekt je viditelný už 48 hodin po ošetření. Výsledkem je jemná a vyhlazená pleť a celkově rozzářená pokožka.

K čemu se kyslíková kúra používá a jaké jsou její účinky

S pomocí kyslíkové kúry můžete dosáhnout čistší a mladistvě vypadající pleti, která je pružnější, a to díky hloubkové regeneraci a detoxikaci pokožky. Pomůže vám také při léčbě akné – uvolňuje ucpané póry a zmírňuje tvorbu mazu. Stimuluje produkci kolagenu a elastinu, čím dochází ke zpevnění pleti, redukci jemných vrásek a regulaci vrásek hlubokých. Kyslíkové ošetření pleti také redukuje pigmentové a stařecké skvrny, odstraňuje stopy únavy a stresu. Po ošetření je pokožka dokonale hydratovaná a hladká.

Queen Studio Hradec Králové

Máte zájem o kyslíkové ošetření pleti nebo vás zaujaly blahodárné účinky oxygenoterapie? Neváhejte nás kontaktovat a sjednat si termín prvního sezení na telefonním čísle +420 607 127 127 nebo e-mailové adrese info@queen-studio.cz. Pokud by vás zajímaly i jiné procedury, mrkněte se do naší nabídky. Mnoho informací o tom, jak která procedura pomáhá, se dočtete v našem blogu. Zjistíte například, jaký je rozdíl mezi ultrazvukovou a laserovou liposukcí nebo jaké účinky má lymfatická masáž.

Zuzana Spudichová
Autor článku Zuzana Spudichová

Po střední ekonomické škole mě má láska ke knihám a českému jazyku zavála trochu jiným směrem. A tak jsem na vysoké škole vystudovala Jazykovou a literární kulturu. Při studiích jsem využila příležitosti a na krátký čas jsem se přesunula do Norska, které probudilo mou vášeň k cestování. Mými dalšími koníčky jsou čtení, sledování filmů a ve volných chvílích se věnuji i korekturám textů.

Nejnovější články

Jak se zbavit chloupků jednou provždy
27. 12. 2023 Odstraňování chloupků

Jak se zbavit chloupků natrvalo

Už vás nebaví neustálé holení a chcete se chloupků zbavit navždy? Máte šanci. Dokonce ne jen jednu. Je na čase se rozloučit s žiletkou, epilátory a vosky.
Číst více
Projevy ucpaného lymfatického systému
31. 10. 2023 Lymfatický systém

Projevy ucpaného lymfatického systému

Lymfatický systém je důležitý pro správné fungování imunitního systému. Víte, jak poznat, že máte ucpaný lymfatický systém? Na následujících řádcích vám představíme obtíže, které mohou naznačovat, že lymfa neproudí vaším tělem zcela správně. Poradíme vám, jaké procedury pomohou lymfatický systém rozproudit nebo jak můžete jeho proudění podpořit vlastními silami.
Číst více
Zobrazit další články