Oxygenoterapie
Když kyslík dýcháme, mluvíme o oxygenoterapii. Jde o inhalaci kyslíku, která je prováděna buď pomocí masky nebo nosní cévky. Pacient čtyřicetiprocentní směs kyslíku a vzduchu dýchá minimálně dvacet minut. Inhalaci je nutné několik dní opakovat, ideálně pětkrát. Tato metoda se využívá jak v lékařství k léčebným a regeneračním procedurám, tak i v nejrůznějších wellnes centrech.
A komu prospívá?
Takřka všem. Doporučuje se především po náročné psychické i fyzické práci, zvyšuje totiž činnost těla i mozku. Posilujeme jí obranyschopnost organismu proti infekcím či cévním onemocněním. Výborně pomáhá při potížích s dýchacím systémem, cukrovkou nebo vysokým krevním tlakem. Ocení ji lidé trpící migrénami či nespavostí a také ženy v klimakteriu. A v neposlední řadě má mimořádně příznivý vliv na lidskou psychiku.
Pomáhá léčit deprese a dokáže nás obrnit proti stresu. Oxygenoterapie je tedy vhodná takřka pro každého. Výjimku představují lidé s epilepsií, zvýšenou činností štítné žlázy anebo pacienti po transplantaci orgánů. V takových případech se inhalace kyslíku nedoporučuje.
Kyslíková kúra
V kosmetice se pak kyslík užívá především k ošetření pleti. Při kyslíkové kúře tedy zákazník kyslík nedýchá, ale vstřebává ho jeho pokožka.
Jak taková procedura probíhá?
Vysoce koncentrovaný kyslík v kombinaci s dalšími výživnými složkami se aplikuje na pokožku pomocí vzduchové „pistole.“ Efekt je viditelný už po 48 hodinách po ošetření. Výsledkem je obnovená a vyhlazená pleť a vůbec celkově rozzářená pokožka.
Taková kyslíková kúra dokáže redukovat i jemné vrásky a pleť je po ní pružnější. Kyslíková kúra se hodí pro všechny typy pleti i věkové skupiny. Neuškodí ani lidem s velmi citlivou pokožkou a těm, kteří mají problematickou pleť zase pomůže od ucpaných póru a zmírní tvorbu mazu.