Využijte možnost darovat poukaz na naše služby drahé polovičce. Číst více

Využití kyslíku

Vrásky, únava, nespavost, akné, dýchací potíže, ale třeba i srdeční onemocnění. Při všech těchto obtížích se s úspěchem využívá blahodárná síla kyslíku. Jeho účinky jsou nepopiratelné, chválí si ho jak v lékařství, tak v kosmetice. Existují dva způsoby, jakými lze kyslík využít. Buď jej dýcháme nebo se s ním ošetřuje naše pokožka.

Oxygenoterapie

Když kyslík dýcháme, mluvíme o oxygenoterapii. Jde o inhalaci kyslíku, která je prováděna buď pomocí masky nebo nosní cévky. Pacient čtyřicetiprocentní směs kyslíku a vzduchu dýchá minimálně dvacet minut. Inhalaci je nutné několik dní opakovat, ideálně pětkrát. Tato metoda se využívá jak v lékařství k léčebným a regeneračním procedurám, tak i v nejrůznějších wellnes centrech.

A komu prospívá?
Takřka všem. Doporučuje se především po náročné psychické i fyzické práci, zvyšuje totiž činnost těla i mozku. Posilujeme jí obranyschopnost organismu proti infekcím či cévním onemocněním. Výborně pomáhá při potížích s dýchacím systémem, cukrovkou nebo vysokým krevním tlakem. Ocení ji lidé trpící migrénami či nespavostí a také ženy v klimakteriu. A v neposlední řadě má mimořádně příznivý vliv na lidskou psychiku.

Pomáhá léčit deprese a dokáže nás obrnit proti stresu. Oxygenoterapie je tedy vhodná takřka pro každého. Výjimku představují lidé s epilepsií, zvýšenou činností štítné žlázy anebo pacienti po transplantaci orgánů. V takových případech se inhalace kyslíku nedoporučuje.

Kyslíková kúra

V kosmetice se pak kyslík užívá především k ošetření pleti. Při kyslíkové kúře tedy zákazník kyslík nedýchá, ale vstřebává ho jeho pokožka.

Jak taková procedura probíhá?
Vysoce koncentrovaný kyslík v kombinaci s dalšími výživnými složkami se aplikuje na pokožku pomocí vzduchové „pistole.“ Efekt je viditelný už po 48 hodinách po ošetření. Výsledkem je obnovená a vyhlazená pleť a vůbec celkově rozzářená pokožka.

Taková kyslíková kúra dokáže redukovat i jemné vrásky a pleť je po ní pružnější. Kyslíková kúra se hodí pro všechny typy pleti i věkové skupiny. Neuškodí ani lidem s velmi citlivou pokožkou a těm, kteří mají problematickou pleť zase pomůže od ucpaných póru a zmírní tvorbu mazu.

Nejnovější články

Jak se zbavit tuků
11. 8. 2023 Odstranění tuku

Jak se zbavit tuků

Potřebujete se zbavit podkožního tuku na stehnech, bocích nebo břichu? Vyzkoušejte lymfodrenáž, ultrazvukovou či radiofrekvenční liposukci. Myslete také na zdravé stravování, dostatečný pitný režim a pravidelný pohyb.
Číst více
Jak nastartovat lymfatický systém
16. 6. 2023 Lymfatický systém

Jak nastartovat lymfatický systém

Otékají vám nohy, máte časté bolesti hlavy a cítíte se stále unavení? Možná je na vině ucpaný lymfatický systém. Poradíme vám, jak lymfatický systém opět nastartovat a rozproudit lymfu, aby vaše obtíže ustaly. A pokud vás trápí i nevzhledná celulitida, máme pro vás dobrou zprávu. Správně provedenou lymfodrenáží dochází také k redukci pomerančové kůže.
Číst více
Zobrazit další články