Využijte možnost darovat poukaz na naše služby drahé polovičce. Číst více

Jak se zbavit chloupků jednou provždy

Už vás nebaví neustálé holení a chcete se chloupků zbavit navždy? Máte šanci. Dokonce ne jen jednu. Je na čase se rozloučit s žiletkou, epilátory a vosky.

Trvalé odstranění chloupků se provádí několika způsoby. Můžete zvolit laser nebo fotoepilaci. Na malé oblasti se pak používá elektrická jehla. U všech případů jde o to, odstranit chloupek i s vlasovou cibulkou, či chcete-li folikulem, aniž by došlo k poškození kůže. Rovněž takřka u všech metod platí, že čím tmavší chloupek, tím větší úspěch se dá očekávat.

Laserová epilace

Konečný ortel nad chloupky vám pomůže vynést laserová epilace. Zárodečná část chloupku je při ní zničena laserovým paprskem, který do něj pronikne přes kůži. Pomocí této metody si můžete nechat epilovat všechny partie, ovšem vždy je nutná předchozí konzultace s lékařem. K takovému zákroku je však nutné něco obětovat. Protože je po epilaci důležité chránit ošetřená místa před slunečním zářením, je lepší zákrok naplánovat v jiných než letních měsících.

Rovněž se chloupků nezbavíte hned po jedné proceduře. Chloupky totiž dorůstají postupně, takže je nutné epilaci několikrát po sobě opakovat. Laserová epilace není bezbolestná, ale díky tomu, že ty nejkvalitnější lasery mají systém chlazení, je zákrok méně bolestivý.

Bezbolestné řešení –⁠ fotoepilace

V tomto případě se chloupky odstraňují pulsním nebo modrým světlem. Světlo působí přímo na zárodečnou část chloupku tak, že už nikdy nevyroste. Stejně jako u laseru je nutné tento zákrok opakovat minimálně třikrát. Na rozdíl od laserové epilace, která trochu bolí, je fotoepilace bezbolestná. Na oba typy epilace je nutné se připravit dopředu. Několik týdnů před zákrokem se také doporučuje chloupky jen zastřihávat nebo holit. Nesmí se žádným způsobem vytrhávat. Stejně tak se po tuto dobu nedoporučuje opalování daných míst.

Zaujala vás metoda fotoepilace? U nás v salonu fotoepilaci provádíme pomocí unikátního přístroj PLW od italské značky NOVAESTETYC. Přečtěte si více o proceduře fotoepilace.

Elektrická jehla

Elektrická jehla se používá jen na malá místa, například na odstranění chloupků na obličeji či na krku. Epilace probíhá tak, že se jehla vsune přímo do vlasové folikuly, odkud chloupek vyrůstá a zničí ji. Na rozdíl od jiných metod lze pomocí ní odstranit i velmi světlé až bílé chloupky. Většinou se je podaří odstranit trvale, avšak tato forma epilace není bez bolesti. Pro někoho může být bolestivější více, pro jiného méně.

Nejnovější články

Účinky lymfatické masáže
4. 4. 2023 Lymfatický systém

Účinky lymfatické masáže

Marně bojujete s celulitidou, přebytečnými tuky, únavou nebo se zotavujete po operaci, ale nevíte, jaká procedura je pro vás vhodná? Lymfatická masáž (lymfodrenáž) je skvělým řešením, které vám zaručeně uleví od vašich problémů. Jedná se o bezbolestnou a vysoce efektivní metodu s řadou účinků, které vám zde rádi přiblížíme.
Číst více
Ultrazvuková vs. laserová liposukce
17. 3. 2023 Odstranění tuku

Ultrazvuková liposukce vs. laserová liposukce

Trápí vás přebytečné tuky, nebo se marně snažíte zbavit celulitidy? Skvělým řešením pro vás bude liposukce. V dnešní době existuje celá řada liposukčních technik, díky kterým tuky zmizí rychle a v některých případech i bezbolestně. Pojďte se s námi blíže podívat na to, jaké účinky má laserová a ultrazvuková liposukce a v čem se tyto metody odstranění tuků liší.
Číst více
Zobrazit další články