Využijte možnost darovat poukaz na naše služby drahé polovičce. Číst více

Přístrojová lymfatická masáž vs. manuální lymfatická masáž

Lymfodrenáž neboli lymfatická masáž je velice účinná procedura, která napomáhá vrátit do správné kondice váš lymfatický systém, zvýšit jeho výkonnost a působí jako prevence proti otokům. Dále přispívá k posílení imunity, formování postavy a celkové regeneraci a relaxaci. 

Pokud se u vás projeví příznaky ucpaného lymfatického systému, jedna z účinných metod je lymfodrenáž nebo pak také metoda lymfotaping, které provádíme u nás v Queen studiu. Zároveň vám v našem studiu poradíme, jak na komplexní očistu lymfatického systému. Více informací o lymfatických masáží však naleznete níže.

Co je to přístrojová lymfodrenáž (lymfatická masáž)

Přístrojová lymfodrenáž je bezbolestná moderní metoda, která pomáhá udržovat vyvážený stav lymfatického systému. Funguje na principu hloubkové masáže, ke které se využívá několik typů přístrojů. Často se můžete setkat s návleky na dolní končetiny, které pracují na principu postupující tlakové vlny.

V Queen studiu však využíváme speciální lymfodrenážní přístroj ED-ONE, díky kterému můžeme ošetřit všechny partie těla od dolních končetin až po obličej. Přístroj ED-ONE funguje na principu hloubkové masáže pomocí ergonomických nástavců, které tlačí a uvolňují pokožku v té části, na kterou jsou právě přiložené. Nový elektronický systém řízení spolu s automatickou ochranou umožňuje nastavení parametrů tak, aby nedošlo k prasknutí kapilár a jiným podkožním poraněním.

Lymfodrenážní přístroj ED ONE k profesionální lymfatické masáži
Profesionální lymfodrenážní přítroj ED-ONE italské firmy NOVAESTETY

Lymfodrenáž

Lymfodrenáž neboli lymfatická masáž

Toužíte po redukci celulitidy, úbytku váhy či celkové detoxikaci organismu? Vyzkoušejte efektivní vitalizující lymfodrenáž s Hi-tech přístrojem ED-ONE, který umožňuje bezpečné, bezbolestné a účinné ošetření celulitidy.

Více informací

Hlavním cílem této procedury je detoxikace organismu a podpoření odbourávání tuků, čehož dosáhneme rozprouděním lymfy. Lymfodrenáž se využívá pro redukci hmotnosti či odstranění celulitidy. Pokud vás trápí celulitida, v předchozím článků jsme se danému tématu věnovali více. 

Jak se zbavit celulitidy

Nevíte, jak se efektivně zbavit celulitidy?

Celulitida, houževnatý protivník, kterého určitě znáte i pod spojením pomerančová kůže. Vizuální podobnost mezi slupkou pomeranče a hrbolky a dolíčky, kterými se celulitida projevuje, je naprosto očividná. Ačkoli se jedná spíše o kosmetický problém, dokáže potrápit a na sebevědomí rozhodně nepřidá. A pokud máte pocit, že se týká pouze žen oblejších tvarů, vyvedeme vás z omylu. Problém s ní mohou mít i ženy štíhlé a zřídka se objevuje i u mužů. Ptáte se, co na ni pomáhá? Zda existuje vůbec ějaký způsob, jak se celulitidy zbavit? Odpovědí vás potěšíme. Samozřejmě že ano. Možností je hned několik. Některé vám zde představíme.

Přečíst si článek

Pro koho je přístrojová lymfatická masáž vhodná

Přístrojová lymfodrenáž je vhodným řešením pro ty, kteří v práci dlouho stojí nebo sedí a jejichž lymfatický systém nefunguje správně. Následkem je vznik otoků končetin. Tuto proceduru využívají také sportovci k regeneraci svalů a jiných tkání nebo ženy k odstranění celulitidy a zmenšení obvodu problematických partií. 

Lymfodrenáž je zároveň určena pro všechny, kteří si chtějí odpočinout a udělat něco zdravého pro své tělo.

Hlavní účinky přístrojové lymfodrenáže

 • odstranění otoků
 • úbytek celulitidy
 • detoxikace organismu
 • lepší elasticita kůže
 • zpevnění pokožky
 • prevence křečových žil
 • zvýšení fyzické kondice
 • zlepšení metabolismu
 • odstranění problému těžkých a unavených končetin
 • doléčení poúrazových stavů

Co je to manuální (ruční) lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž je speciální ruční technika ovlivňující lymfatický systém, kterou je nutné provádět opakovaně pro dosažení optimálních výsledků. K docílení většího tření a účinku je masáž prováděna bez jakýchkoliv olejů či jiných přípravků. Tuto metodu vykonává zkušený odborník za pomoci jemných krouživých pohybů po těle, díky kterým správně nasměruje odtok lymfy směrem k uzlinám. Je však časově náročnější a celé ošetření může trvat v průměru až 4 h. Masáž doporučujeme spojit s pravidelným pohybem, například jízdou na kole či delšími procházkami.

Kdy je vhodné manuální lymfatickou masáž provádět

 • při otoku s lymfatickou příčinou 
 • při narušení lymfatické cesty při operaci kolene či kyčle 
 • u žen, které jsou úspěšně po rakovině prsu 
 • u pacientů s revmatickými otoky
 • při vážnějších potížích s křečovými žilami

Hlavní účinky ruční lymfatické masáže

 • snižuje otoky a následně zbavuje bolesti
 • zvýšení imunity
 • napomáhá ke zpomalení stárnutí pleti
 • pomáhá proti akné
 • ulevuje od bolesti hlavy a únavy
 • odbourání stresu
 • redukce celulitidy
 • detoxikace organismu
 • zlepšení stavu vlasové pokožky

Co vše lze lymfodrenáží masírovat

Lymfatická masáž se zpravidla zaměřuje na oblast dolních končetin a hýždí s příznaky celulitidy, otoku či pocitu těžkých nohou. K odstranění otoků jsou velice oblíbené masáže rukou, prstů a zejména obličejové části u očních víček a brady. Obličejová masáž pomáhá také k redukci vrásek a akné.

Co dělat po lymfatické masáži

Pro zvýšení účinnosti a dosažení lepších výsledků je nutné dodržovat určité zásady. Po lymfatické masáži je důležitý dostatečný příjem tekutin, ideálně čistá voda nebo šálek čaje. Dále doporučujeme klidový režim a žádnou námahu. Po proceduře se vyvarujte pití alkoholu, kávy a kouření pro odlehčení čistících orgánů jako jsou ledviny a játra. Vyhněte se také konzumaci tučných a kořeněných jídel. 

Lymfodrenáž kontraindikace – na co dát pozor

Lymfodrenáž není doporučena osobám, které mají akutní nádorové onemocnění, horečku, virózu, vysoký krevní tlak nebo onemocnění cév, žil, srdce nebo štítné žlázy. Mezi další kontraindikace patří infekční a bakteriální onemocnění, akutní alergie a kožní vyrážky. Dále není vhodná pro těhotné ženy 1. trimestru nebo ženy s rizikovým těhotenstvím.

Užijte si lymfatickou masáž v Hradci Králové v Queen salonu 

Přijďte k nám do kosmetického Queen studia v Hradci Králové s moderním vybavením a příjemným prostředím. Ať už se rozhodnete podstoupit jakoukoliv proceduru, u nás budete v rukou profesionálů s odbornými znalostmi, kteří vám poskytnou tu nejlepší bezpečnou péči o vaši pokožku, obličej i celé tělo včetně poradenství a diagnostiky. Abychom vám zajistili tu nejlepší péči, pravidelně absolvujeme kurzy i odborná školení. Vlastníme mnoho certifikátů a osvědčení pro vykonávání veškerých procedur a služeb. Přečtěte si reference od našich zákazníků a více detailnějších informací o našem studiu.

Lymfodrenáž

Lymfodrenáž neboli lymfatická masáž

Toužíte po redukci celulitidy, úbytku váhy či celkové detoxikaci organismu? Vyzkoušejte efektivní vitalizující lymfodrenáž s Hi-tech přístrojem ED-ONE, který umožňuje bezpečné, bezbolestné a účinné ošetření celulitidy.

Více informací

Eliška Procházková
Autor článku Eliška Procházková

Vystudovala jsem všeobecné gymnázium a nyní studuji na vysoké škole v Brně. Můj obor se zabývá ekonomií a managmentem. Mám ráda sport, hudbu, film a svůj volný čas ráda trávím s přáteli.

Nejnovější články

Využití kyslíku: Oxygenoterapie a kyslíková kúra
19. 2. 2024 Blahodárný kyslík

Oxygenoterapie pro zdravější organismus a kyslíková kúra k ošetření pleti

Znáte blahodárné účinky kyslíku na pleť i celkové zdraví? Pomáhá proti vráskám, únavě, nespavosti, akné, dýchacích potížích i srdečních onemocněních. Využívá se v lékařství, kosmetických salonech i wellness centrech. Dostupný je formou inhalace i ošetření pokožky. S oběma způsoby vás na následujících řádcích seznámíme.
Číst více
Jak se zbavit chloupků jednou provždy
27. 12. 2023 Odstraňování chloupků

Jak se zbavit chloupků natrvalo

Už vás nebaví neustálé holení a chcete se chloupků zbavit navždy? Máte šanci. Dokonce ne jen jednu. Je na čase se rozloučit s žiletkou, epilátory a vosky.
Číst více
Zobrazit další články