Využijte možnost darovat poukaz na naše služby drahé polovičce. Číst více
Oxygenoterapie

Oxygenoterapie –⁠ kyslíková terapie

Cítíte se unavení, vystresovaní nebo vás trápí migrény? Zkuste kyslíkovou terapii. Napomáhá prevenci některých onemocnění, zvyšuje fyzickou kapacitu, příznivě působí na psychiku a celkově zlepšuje stav pleti.

Chcete se objednat nebo se na něco zeptat?

Nabízím nezávaznou konzultaci zdarma. Zavolejte, přijďte za mnou do studia nebo napište přes formulář. Všechny služby a procedury poskytuji tak, aby opravdu pomohly.

Nezávazná konzultace zde

Nebo volejte na +420 607 127 127
a pište na info@queen-studio.cz

Oxygenoterapie –⁠ inhalace kyslíku

Oxygenoterapie využívá při léčbě kyslík, který je vpravován do těla pomocí inhalace. Nejčastěji je oxygenoterapie ordinována pacientům s plicními i mimoplicními chorobami. Je vhodná pro kuřáky, k posílení obranyschopnosti organismu, proti infekcím a nádorovým onemocněním, potlačení migrén i negativních účinků exhalací v ovzduší a zvyšuje odolnost organismu vůči stresu a přepracovanosti. Také obecně zlepšuje kvalitu života pacientů. Oxygenoterapie je komplexní léčbou, která působí nejen na nemocný orgán, ale i na celý organismus.

K čemu slouží kyslíková terapie

Oxygenoterapie je využívána především ke zlepšení prevence některých onemocnění. Urychluje hojení, zvyšuje fyzickou kapacitu a v neposlední řadě má blahodárné účinky na pleť. Jelikož je kyslík pro naše tělo hlavní pohonnou látkou a nedá se v organismu skladovat, musíme zajistit jeho pravidelný přísun. To zajišťuje dýchání, které dostává z plic kyslík do krve a díky oběhovému aparátu dále do celého těla.

Pokud má tělo nedostatek kyslíku, je v těle i nedostatek energie. Při oxygenoterapii neboli vdechování kyslíku se doporučuje frekvence aplikace minimálně 5×–⁠10×. Oxygenoterapie navozuje pacientům ústup únavy, pocit celkového zklidnění a zlepšení dýchání. Význam vdechování koncentrovaného kyslíku spočívá ve zpomalení procesu tělesného a duševního stárnutí. Příznivě působí na psychiku, zlepšuje energetický stav organismu a snižuje nepříznivé vlivy špatných ekologických podmínek, které působí na naše zdraví.

Jak často absolvovat ošetření

Frekvence ošetření je velmi individuální. Některý organismus reaguje velmi dobře již na jednu kúru týdně (stačí 30–45 minut). Při dlouhodobých vasospastických bolestech hlavy nebo pro osoby starších ročníků a kuřáky je vhodná inhalace každý den.

Oxygenoterapie je vhodná

 • pro kuřáky
 • osoby vykonávající profesi zatěžující mozkovou činnost
 • pro regeneraci po tréninku nebo jiné namáhavé činnosti
 • při bolestech hlavy
 • při zvýšené únavě
 • při bolestech nohou
 • při poruchách spánku
 • při psychických problémech a depresích
 • vhodná při terapii zhoubných nádorů a srdečních onemocněních
 • při funkčních dechových potížích
 • při onemocnění plic a průdušek
 • při potížích klimakteria

Proč absolvovat oxygenoterapii

Posílí obranyschopnost organismu proti infekcím, cévním a nádorovým onemocněním. Jedná se o preventivní opatření před migrénou a stresem. Příznivě ovlivňuje lidský organismus při vysokém krevním tlaku, cukrovce, bércových vředech, srdeční arytmii, po infarktu a dalších onemocněních. Je doporučována před operacemi a vhodná i na pooperační doléčení.

U zdravých lidí zvyšuje tělesnou výkonnost při sportování a zlepšuje celkový energetický stav organismu. Inhalace kyslíku posiluje imunitní systém a oddaluje projevy stárnutí včetně snížené sexuální výkonnosti.

Kdy se kyslíková terapie nedoporučuje

Oxygenoterapie není vhodná pro ty z vás, které trápí epilepsie nebo zvýšená činnost štítné žlázy. Podstoupit byste ji neměli ani po transplantaci orgánů.

Reference

Queen studio jsem si našla sama na internetu kvůli 4 měsíce trvající bolesti a údajně zánětu achillovky. Paní byla velice vstřícná a již při povídání si po mobilu přidala první rady. Prostředí studia je moc příjemné, o všem jsme si popovídaly a paní navrhla postup všeho. Odcházela jsem se zatejpovanými zády, kolenem a kotníkem. Už večer jsem cítila po opravdu dlouhé době úlevu od bolesti. Máme domluvené další schůzky a vše se stále zlepšuje. Vím, že se při jakýchkoliv obtížích budu vracet.

Iva Šimková

Tejpování

Paní byla naprosto úžasná a velice příjemná. Před zákrokem vše vysvětlila. Prostředí salonu bylo velice pěkné.

Alena

Epilace

Všechny reference

Pošlete nám nezávaznou poptávku

nebo se zeptejte na cokoliv

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.