Využijte možnost darovat poukaz na naše služby drahé polovičce. Číst více

Konec striím! Zbavte se nevzhledných jizviček

Trápí vás strie na prsou, břiše, bocích a dalších partiích? Objevily se vám strie v těhotenství a nezmizely po porodu? Nezoufejte. Se striemi se během života setká většina populace a ani strie u mužů nejsou až tak ojedinělou záležitostí. Chcete-li se těchto nevzhledných jizviček zbavit, poradíme vám jak na to a dáme vám návod, jak dalšímu vzniku strií předejít.

Co jsou strie a jak vznikají

Strie nebo také pajizévky jsou malé jizvičky na povrchu kůže. Vznikají porušením kolagenových a elastinových vláken. Ty se za normálních okolností napínají a zase smršťují. Pokud ale dojde k náhlé větší změně objemu těla, nemusí se smrštit tak jako obvykle a mohou vzniknout malé prasklinky, tedy strie. Ty jsou cítit pohmatem jako jemné hrbolky nebo prohlubně.

Strie mohou u každého člověka vypadat trochu jinak. V základu se jedná o delší linky, jejichž barva se v průběhu života mění. Zprvu jsou strie červené až fialové, postupně se mění do růžova až nakonec vyblednou do odstínů bílé.

Kdy strie vznikají

Příčin vzniku strií je několik, a kromě genetických predispozic je hlavním důvodem především rychlá změna tělesné hmotnosti. Jako první se nabízí přibývání na váze a následná obezita v důsledku přejídání.

Dalším důvodem pro vznik strií jsou hormonální změny. Strie se tedy mohou objevit u žen v období těhotenství i klimakteria nebo při užívání kortikoidů případně steroidů. Jedním z důvodů vzniku strií je překvapivě i rychlý růst svalové hmoty při intenzivním posilování, ale vznik strií může podnítit i prudké hubnutí.

Strie v pubertě

Protože hormonální změny probíhají i v pubertě, strie se objevují už u dospívajících. Zároveň se v tomto období tělo výrazně mění. Dívkám rostou prsa a boky a chlapci zase rostou do výšky a přibývá jim svalová hmota. To vše může být důvodem pro vznik strií.

Strie v těhotenství a po porodu

V období těhotenství tělo produkuje hormony, které způsobují změkčení vazů v oblasti pánve a tím zjednodušují samotný porod. V důsledku toho se ale změkčí i kožní vlákna, a protože je tělo zároveň vystaveno většímu nárůstu objemu, začnou se objevovat tenké prasklinky. Strie zůstávají i po porodu, postupně vyblednou, ale samy od sebe nezmizí.

Muži a strie

Ačkoli jsou strie diskutovány zejména u žen, z výše zmíněných důvodů plyne, že strie mají i muži. Objevit se u nich mohou už v pubertě, kdy chlapci rychle rostou do výšky a zároveň nabírají svalovou hmotu. Později také v případě tloustnutí nebo intenzivního posilování.

Kde se strie mohou objevit

Míst, kde se se striemi můžete setkat je několik. Většinou se jedná o takzvané problémové partie. Tedy místa s větší koncentrací tukových tkání. Proto většinu z nás trápí:

 • Strie na břiše
 • Strie na prsou
 • Strie na bocích
 • Strie na zádech
 • Strie na hýždích
 • Strie na stehnech
 • Strie na lýtkách

Jak se zbavit strií

Strie jsou pouze kosmetickým problémem, proto není nezbytně nutné se jich zbavovat. Na druhou stranu bývají nevzhledné a na sebevědomí nepřidají. Pokud i vás trápí strie a rozhodli jste se je odstranit, máme pro vás pár tipů.

Revoluční přístroj EVO3lution proti striím

Chcete-li strie eliminovat, vyzkoušejte ošetření přístrojem EVO3lution, který napodobuje přirozené procesy buněk a celého organismu. Po ošetření drobné strie téměř vymizí (nekteré zcela), větší strie se stáhnou, zmenší a vybělí. Přístroj také podporuje odstranění odpadních látek, obnovuje poškozené buňky a zvyšuje tvorbu kolagenu. Tím napomáhá pokožce vrátit její elasticitu, redukovat tukové buňky a odstranit celulitidu. Ošetření je neinvazivní, zcela bezbolestné a bez nežádoucích účinků.

Odstranění strií

Chcete se efektivně zbavit strií? Neváhejte u nás vyzkoušet vyhlazování strií pomocí revolučního přístroje EVO3Lution. 

Více informací

Přípravky na odstranění strií – krémy, gel nebo olej?

Na trhu existuje mnoho druhů krémů, olejů nebo gelů určených na strie. Některé mohou být účinné více jiné méně. Buďte proto při výběru toho pravého produktu obezřetní, abyste zbytečně neutratili astronomické sumy za obyčejný marketingový trik.

A co tedy vybrat – krém, gel či olej? Je to čistě na vás, proto si vyberte takový přípravek, který vám je bližší. Jejich účinky jsou srovnatelné, pokud mluvíme o těch přípravcích, které skutečně pomáhají.

Co pomáhá na strie podle našich babiček?

Naše babičky mívaly recept prakticky na vše, proto vás jistě nepřekvapí, že i se striemi se praly po svém. Chcete-li prvně vyzkoušet něco z pohodlí domova, přinášíme pár tipů, co pomáhá na strie:

 • Kvalitní med na strie
 • Ricinový olej na strie
 • Kokosový olej na strie
 • Sádlo na strie
 • Kakaové máslo na strie

Rádi nejprve zkoušíte rady našich babiček než nakupujete drahé produkty či podstupujete procedury? Máme pro vás tip na domácí krém na strie. Stačí když smícháte bambucké máslo, gel z aloe vera a olej z meruňkových jader. Příprava je velmi rychlá a levná, nicméně kýžený výsledek se nemusí dostavit

Pokud tedy chcete mít jistotu, že strie zmizí, určitě zajděte k proškoleným odborníkům a vsaďte na ověřené metody a technologie.

Jak vzniku strií předcházet

Jako prevence vzniku strií je důležitá především správná životospráva, dostatečný pitný režim a vyvážená strava bohatá na vitamín C, minerály a bílkoviny. Doplnit můžete také kolagen. Vhodný je samozřejmě i pravidelný pohyb, abyste předešli velkým váhovým výkyvům, které vznik strií způsobují.

Do své denní rutiny zapojte masáže a promazávání kůže, především na problémových partiích. Těhotné ženy by měly myslet na častou péči o své bříško a používat k tomu kvalitní krémy a oleje na strie.

Queen Studio Hradec Králové

Trápí vás nevzhledné strie na kůži a chtěli byste se jich zbavit pomocí ošetření na profesionální úrovni? Navštivte Queen Studio v Hradci Králové. Pro nezávaznou konzultaci volejte na číslo +420 607 127 127, pište na e-mail info@queen-studio.cz anebo nás kontaktujte přes webový formulář.

Zuzana Spudichová
Autor článku Zuzana Spudichová

Po střední ekonomické škole mě má láska ke knihám a českému jazyku zavála trochu jiným směrem. A tak jsem na vysoké škole vystudovala Jazykovou a literární kulturu. Při studiích jsem využila příležitosti a na krátký čas jsem se přesunula do Norska, které probudilo mou vášeň k cestování. Mými dalšími koníčky jsou čtení, sledování filmů a ve volných chvílích se věnuji i korekturám textů.

Nejnovější články

Využití kyslíku: Oxygenoterapie a kyslíková kúra
19. 2. 2024 Blahodárný kyslík

Oxygenoterapie pro zdravější organismus a kyslíková kúra k ošetření pleti

Znáte blahodárné účinky kyslíku na pleť i celkové zdraví? Pomáhá proti vráskám, únavě, nespavosti, akné, dýchacích potížích i srdečních onemocněních. Využívá se v lékařství, kosmetických salonech i wellness centrech. Dostupný je formou inhalace i ošetření pokožky. S oběma způsoby vás na následujících řádcích seznámíme.
Číst více
Jak se zbavit chloupků jednou provždy
27. 12. 2023 Odstraňování chloupků

Jak se zbavit chloupků natrvalo

Už vás nebaví neustálé holení a chcete se chloupků zbavit navždy? Máte šanci. Dokonce ne jen jednu. Je na čase se rozloučit s žiletkou, epilátory a vosky.
Číst více
Zobrazit další články