Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

 

Jak vyzrát nad tuky

Jak se zbavit přebytečných tuků a jak zatočit s celulitidou? Možností dnes existuje celá řada. Jen samotná liposukce se dá provést hned několika způsoby. Záleží, co vám bude nejlépe vyhovovat.

V prvé řadě si musíte ujasnit, nakolik je váš problém vážný. Chcete-li se zbavit jen drobných nedostatků, nebo zredukovat výraznější vrsty. V tom prvním případě se spokojíte s neinvazivními metodami, tedy takovými, kdy vám tukové buňky rozloží přes kůži a tělo se přebytečného tuku následně zbaví samo díky lymfatickému systému. Žádný tuk vám tedy nikdo neodsává, navíc taková metoda nebolí a není třeba následné hospitalizace či pracovní neschopnosti. V druhém případě bude potřeba „zajet“ pod kůži.

Neinvazivní metody

Neinvazivní čili nechirurgické odstranění tuku se dá provést několika způsoby. Využít můžete například ultrazvuku, radifrokvence nebo třeba elektrolipolýzy. Všechny tyto metody mají jedno společné: snaží se „rozbít“ tukové buňky. Ultrazvuková liposukce toho dosahuje pomocí ultrazvukových vln. O to, abychom se uvolněného tuku zbavili, se pak postará náš lymfatický systém, který přebytečné lipidy odplaví z těla ven. Avšak bez pohybu to nepůjde, a ten je také následně hodně důležitý.

Aby tělo mohlo uvolněný tuk přeměnit v energii, je nutné co nejdřív vynaložit nějakou fyzickou námahu. Na podobném principu funguje i radiofrekvenční liposukce, kdy na tukové buňky působí radiofrekvenční vlny. Ty se dostanou až do podkoží, kde donutí tukové buňky vypustit svůj obsah, který pak putuje lymfatickým systémem z těla ven.

K boji s problémovými partiemi se používá také elektrolipolýzy. Během této procedury se do určených míst zavedou tenké jehličky, které působí jako elektrody a tuk rozpouští. Existuje například také kryolipolýza, která zase tukové buňky naruší tak, že je zmrazí.

Klasická liposukce

Klasická liposukce je naproti tomu náročnější, ale zase si poradí s většími problémy. Podstatou je malá kanyla, kteou lékař zavede do podkoží. Pomocí ní pak odsává přebytečný tuk. I tady se používají různé vylepšováky. Rozbíjení tukových buněk může být ulehčováno ultrazvukem nebo kmitavým pohybem kanyly – v tomto případě jde o vibrační lipsukci. Stejně tak existují kanyly s laserovým paprskem.

Chirurgická liposukce je možná buď za celkové narkózy nebo jen s lokálním umrtvením, mluví se pak o tumescentní liposukci. Ta je také oblíbenější a tedy i daleko častěji využívaná. V daném místě se do tkáně napustí speciální roztok, díky kterému místo znecitliví. Používá se tehdy, pokud chce pacient ošetřit dvě až tři partie.

Chce-li odsát tuk z více míst, pak se doporučuje již zmiňovaná celková narkóza. Každopádně od liposukce nemůžete očekávat, že vám nahradí přirozené zhubnutí. Doporučuje se spíše u štíhlejších lidí s ohraničenými tukovými polštáři.

Rychlý kontakt

+420 607 127 127
+420 606 835 919

info@queen-studio.cz

Farářství 1760/6, Hradec Králové

Další kontakty


Novinky

Lymfotaping

Lymfotaping

Lymfotaping: Speciální technika nalepování pružných pásek v souladu s lymfatickým systémem a zásadami lymfodrenáže

Formování prsou - unikát v ČR!

Jako jediní v ČR máme unikátní přístroj na formování prsou Evolution 3

Queen studio v časopisu Glanc

Queen studio v časopisu Glanc

Pokud jste si koupili časopis Glanc, určitě jste viděli i naší reklamu

Více aktualit